Spotkanie wigilijne Caritas dla 250 ubogich osób

23 grudnia do wigilijnego stołu Caritas Diecezji Płockiej zaprosi około 250 osób. Opłatkiem podzieli się z nimi między innymi biskup pomocniczy Mirosław Milewski: – Będzie barszcz czerwony z uszkami, śledź i ciasto na deser – zaprasza ks. kan. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej. Płock to jedno z 90 miast na mapie Polski, w których odbędzie się takie spotkanie, organizowane przez Caritas dla osób potrzebujących, samotnych, bezdomnych.

Caritas Diecezji Płockiej organizuje spotkanie wigilijne dla około 250 samotnych, bezdomnych i ubogich osób. Będą to m.in. mieszkańcy Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn, osoby korzystające z obiadów przygotowywanych przez Caritas, ale też wszyscy ci, którzy zechcą uczestniczyć w tym spotkaniu.

Uczestnicy podzielą się opłatkiem, złożą sobie życzenia, będą śpiewać kolędy. Do wigilijnego stołu zasiądą w sobotę 23 grudnia o godzinie 12.00, pod ogrzanymi namiotami przy ul. Sienkiewicza 34. Będą im towarzyszyli m.in. biskup pomocniczy Mirosław Milewski i dyrektor Caritas Diecezji Płockiej ks. dr Radosław Zawadzki.

– Na stole pojawi się czerwony barszcz z uszkami, pierogi, śledzie, karp smażony, kapusta zasmażana, a na deser ciasto i napoje. Każdy z uczestników otrzyma też paczkę ze słodyczami, pochodzącymi ze zbiórki żywności pod nazwą „Tak. Pomagam” – wymienia ks. kan. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

Organizacja spotkania świątecznego jest możliwa dzięki środkom i darom Caritas, firmie Selgros oraz firmie Green Loft.

Płock będzie jednym z 90 miast na mapie Polski, w których odbędzie się spotkanie świąteczne Caritas dla osób potrzebujących, samotnych, bezdomnych. Pomysł pochodzi z Poznania, gdzie od siedemnastu lat ubodzy gromadzą się na wieczerzy wigilijnej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od 2017 roku inicjatywa ma charakter ogólnopolski.

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne