Zatrzymany na “siódemce”. Z narkotykami za ponad 200 tys. zł.

Na trasie S7 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w samochodzie przewoził ponad siedem kilogramów amfetaminy.

– Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany za posiadanie środków odurzających. Tym razem trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Funkcjonariusze zauważyli auto podejrzanego w pobliżu Mławy na trasie S7. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i obezwładniony. Na podłodze pojazdu, za siedzeniami, policjanci odnaleźli worek z zawartością siedmiu dużych, zafoliowanych paczek białego proszku. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 200 tys. zł.

– Dzięki wspólnym działaniom policji, prokuratury i sądu, zatrzymany 37-latek usłyszał prokuratorski zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Bezpośrednio z prokuratury mężczyzna został doprowadzony na salę sądową, gdzie zastosowano wobec niego areszt na 3 miesiące. Podejrzany odpowiada  w warunkach recydywy. Grozi mu  kara do 18 lat pozbawienia wolności. Trwa śledztwo – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie