Zatrzymany w Ciechanowie z ponad pół promila alkoholu w organizmie. I bez uprawnień

W niedzielę (28 listopada) na ul. 3 Maja w Ciechanowie policjanci zatrzymali kierowcę będącego pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień. – Dodatkowo samochód, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat więzienia – informuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Do zatrzymania doszło o godzinie 18.55 na ul. 3. Maja. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości 29-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, który poruszał się samochodem marki Renault. Badanie trzeźwości wskazało, że kierujący miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Jak się okazało samochód, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych.

– Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto przepisy podwyższyły dolną i górną granicę na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku na 3 lata i z 10 na 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio – informuje kom. Jolanta Bym.

red

Fot. KPP Ciechanów