11 sierpnia dyżur telefoniczny w ciechanowskim ZUS

Pracownicy Inspektoratu ZUS w Ciechanowie organizują dyżur telefoniczny w sprawie bonu turystycznego, dodatku solidarnościowego oraz pozostałych form wsparcia realizowanych przez ZUS w związku z COVID-19

ZUS organizuje dodatkową pomoc dla mieszkańców powiatu ciechanowskiego. 11 sierpnia w godz. 08:00-12:00 pod numerem telefonu 502 001 120 ekspert będzie prowadził dodatkowe konsultacje telefoniczne.

Chodzi m.in. o informację w sprawie nowych świadczeń, czyli dodatku solidarnościowego i bonu turystycznego. Budzą one duże zainteresowanie wśród klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Można zadawać również pytania o wszystkie formy wsparcia związane z tzw. tarczą antykryzysową.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł. Za pomocą bonu Polacy mogą płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Z kolei dodatek solidarnościowy to świadczenie dla osób, z którymi po 15 marca, w następstwie COVID-19, pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony uległa rozwiązaniu po tym terminie. Żeby otrzymać dodatek, trzeba podlegać ubezpieczeniom społecznym z umowy o pracę łącznie przez co najmniej 60 dni w 2020 roku. Świadczenie przysługuje również bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy. W takiej sytuacji urząd pracy zawiesza wypłatę zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium.

Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *