Ireneusz Jałoza 16. na mecie bardzo trudnego maratonu

Znamy już oficjalne wyniki XII Baikal Ice Marathon. Leśniczy z Szulmierza Ireneusz Jałoza zajął 16. miejsce na 132 startujących zawodników. Maratoński dystans po lodowej tafli największego zbiornika wody słodkiej na świecie pokonał w 4 godz. 59 min. i 30 sek.

bajkal

Zwyciężył Piotr Hercog (3 godz. 55 min. 51 sek., a drugi był również Polak – Łukasz Zdanowski – (4 godz. 7 min. 30 sek.) W maratonie łącznie wystartowało 11 Polaków i 2 Polki. Ireneusz Jałoza był trzeci spośród naszych rodaków. Pozostali zajęli miejsca: 24, 25, 39, 43, 75, 120. 128.
W tegorocznej edycji bajkalskiego maratonu wystartowali (poza oczywiście zawodnikami z Rosji) także biegacze m.in. z: USA, Wielkiej Brytanii, Hongkongu, Chin, Japonii, Brazylii, Francji, Niemiec, Słowenii.
11 zawodników (żaden z Polaków) zostało zdyskwalifikowanych.

Sklasyfikowano też osiem pań. Dwie Polki zajęły miejsca 7. i 8. Cztery zawodniczki biegu nie ukończyły.