Okradał myjnie samochodowe

W jednej z myjni samochodowych ukradł… 4 złote. A teraz może trafić nawet na 10 lat do więzienia. 21-letni mieszkaniec Mławy jest podejrzany o kradzieże pieniędzy z automatów na myjniach w Ciechanowie.

-Śledczy z ciechanowskiej komendy zakończyli postępowanie dotyczące włamań do automatów z pieniędzmi na terenie Ciechanowa. Pierwsze zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło w grudniu ur.. Sprawcę udało się zatrzymać na początku lutego, kiedy to właściciel jednej z myjni samochodowej podjechał na jej teren, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Podczas sprawdzania automatów wrzutowych zauważył, że brakuje kasetki z bilonem po czym natychmiast powiadomił o tym fakcie Policję. Starty oszacował na blisko 3 tys. zł – informuje asp. Adam Skotnicki z KPP Ciechanów.

Policjanci ustalili, że sprawca jeździ golfem częściowo zakrywa tablice rejestracyjne. – Jak się okazało włamywacz nie odjechał daleko, skradzione pieniądze wydawał w automatach do gier oddalonych od myjni o niespełna 300 metrów. W jego aucie policjanci znaleźli narzędzia, które najprawdopodobniej służyły do włamań, a także plastikowe kasetki z myjni – jak się później okazało – pochodzące z przestępstwa. Część pieniędzy z ostatniego nocnego przestępstwa dało się odzyskać. Ponadto przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli substancje psychoaktywne, których posiadanie jest zabronione – informuje asp. Skotnicki.

-Po zatrzymaniu 21-letniego mławianina kryminalni zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu w sumie 4 zarzutów dotyczących włamań. Jak się bowiem okazało w nocy z 10 na 11 grudnia 2018 roku włamał się do wrzutnika monet odkurzacza znajdującego się na jednej z ciechanowskich myjni skąd zabrał 4 złote… Swój czyn ponowił w nocy z 16 na 17 grudnia na tej samej myjni skąd skradł 49 złotych… Niezrażony małymi łupami, tej samej nocy włamał się jeszcze do automatu kolejnej myjni – dodaje Adam Skotnicki.

Akt oskarżenia przeciwko mławianinowi wkrótce trafi do ciechanowskiego sądu. Teraz może grozić mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *