Śmierć w płonącym aucie

-Mławska policja i prokuratura ustalają przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginął 18-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 listopada o godz. 8.30 na drodze Mława – Szreńsk , w miejscowości Głużek – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu wypadku: 18-letni kierowca opla vectra wyprzedzając bmw, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarową scanią. – Tirem kierował 35- letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. W wyniku zderzenia pojazdy zaczęły się palić. Kierowcy tira udało się wydostać z pojazdu. Młody kierowca osobówki zginął na miejscu. Trwają dalsze ustalenia. Prace służb, oraz utrudnienia na tym odcinku drogi, związane m.in. z  usuwaniem tira z załadunkiem, trwały aż do godz. 17.00. Policja i straż pożarna zorganizowały objazdy – relacjonuje Anna Pawłowska. 

Policja ostrzega:- zmieniające się, coraz trudniejsze warunki na drodze, mgła, opady deszczu, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi. O tej porze roku łatwo też o zmęczenie i osłabioną koncentrację za kierownicą. Podejmując decyzję o wykonywaniu manewru na drodze – w tym wymagającego szczególnej ostrożności, manewru wyprzedzania, pamiętajmy że wystarczy chwila by doszło do tragedii.   

Fot. KPP Mława

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *