60 mln zł z programu „Dobry Start” trafiło na konta rodziców

 ZUS wypłacił świadczenia 300 plus z programu „Dobry Start” na wyprawki szkolne dla uczniów. Na konta rodziców trafiło 60 mln zł. Na Mazowszu rodzice złożyli ponad 210 tys. wniosków. W powiecie ciechanowskim – 3 tys. 784.

W ramach programu “Dobry start” rodzice i opiekunowie raz w roku mogą otrzymać 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością – do ukończenia 24. roku życia. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów- informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Każdego dnia do ZUS-u wpływają nowe wnioski o świadczenie 300 plus. Do tej pory rodzice
i opiekunowie złożyli ponad 1,5 mln wniosków. W województwie mazowieckim do ZUS-u wpłynęło ponad 210,8 tys. wniosków.

W ramach programu rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł. Za uzyskane środki rodzice mogą zakupić np. podręczniki, zeszyty, długopisy, flamastry, czy inne wyposażenie potrzebne dla uczących się dzieci.

Wnioski o świadczenie można składać do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach – we wrześniu, październiku lub listopadzie, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Każda osoba, która złożyła wniosek o świadczenie z programu Dobry Start — również przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat swojego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne