Akcja „Koleją do Kultury” po raz ósmy

– Koleje Mazowieckie już po raz 8. ruszają z „Koleją do Kultury”. Spółka od lat angażuje się w różne akcje i projekty o charakterze kulturalno-edukacyjnym, promujące podróże koleją, a także zachęcające do poznawania województwa mazowieckiego – informuje biuro prasowe KM.

Pasażerowie, którzy zachowają bilet z podróży pociągami Kolei Mazowieckich i okażą go w kasie placówek biorących udział, będą mogli skorzystać z wyjątkowych zniżek na bilety m.in. do teatrów, muzeów czy na wydarzenia kulturalne.

Akcja „Koleją do Kultury” została zainicjowana w 2017 r., a jej celem jest promowanie mazowieckich instytucji kultury, a także zachęcanie do poznawania regionalnej kultury i sztuki oraz atrakcji turystycznych naszego województwa. W tym roku wśród partnerów kampanii znalazło się aż 23 instytucje. Wśród nich są m.in.: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku czy Mazowiecki Instytut Kultury.

Szczegółowe informacje na temat „Koleją do Kultury”, w tym pełną listę partnerów, a także wysokość zniżek można znaleźć na stronie: https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl W naszym regionie w akcji biorą: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie – rabat 50% na bilet wstępu, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu rabat 20% na bilet wstępu, Muzeum Mazowieckie w Płocku rabat 50% na bilet wstępu.

Akcja potrwa do końca tego roku.

red

Fot. Koleje Mazowieckie