Bądź czujny! Włamywacze nie próżnują

Znowu włamania  do mieszkań w Ciechanowie. Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. – Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby powiadom o tym policję! – ostrzega mł. asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

– W ostatnich dniach na terenie Ciechanowa doszło do dwóch włamań do mieszkań. W pierwszym przypadku złodzieje dostali się do mieszkania usytuowanego na parterze bloku wielorodzinnego przez okno jednego z pokoi.  Podobnie było w drugim przypadku – tam również złodzieje włamali się do mieszkania znajdującego się na parterze.  Sprawcy weszli do środka podważając drzwi balkonowe. Do obydwu zdarzeń doszło w dzień w godzinach od 11.30 do 19.00. Najczęściej łupem złodziei padają pieniądze, biżuteria i inne wartościowe przedmioty – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska.

Aby uniknąć takich sytuacji policjanci przekazują kilka ważnych wskazówek, które pozwolą lepiej zabezpieczyć mienie.

Pamiętaj: – zamykaj okna i drzwi zawsze kiedy wychodzisz, – nie trzymaj dużej ilości gotówki w domu, – nie trzymaj w jednym miejscu biżuterii i pieniędzy, poszukaj tez oryginalnej skrytki, – sporządź dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów – w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania.

 Poinformuj Policję, gdy: – zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania, – usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyszli, – zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,  – zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy, parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i okolicy.

Policja apeluje do mieszkańców o informowanie funkcjonariuszy o podejrzanie zachowujących się osobach bądź pojazdach.

red

 Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne