Bez prawa jazdy, za to z promilami

Policjanci z mławskiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena bez tylnej szyby. Dodatkowo styl jazdy kierowcy świadczył, że może ona prowadzić pojazd po pijanemu.

– Jak się okazało, 53-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał ponad 2 promile alkoholu oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jak oświadczył, planował dojechać na cmentarz. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Do zatrzymania doszło w niedzielę (29 października). Tego dnia po południu, patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór na terenie gminy Strzegowo, zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę volkswagena, który jechał uszkodzonym pojazdem. Z tylnej szyby auta zostały tylko resztki rozbitego szkła. Został natychmiast zatrzymany do kontroli.

– 53-letni mieszkaniec powiatu mławskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że kierował samochodem, bo chciał dojechać na cmentarz, a rozbita tylna szyba to nic nowego. Samochód został uszkodzony kilka miesięcy temu. W trakcie kontroli okazało się, że zatrzymany ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za przestępstwo to grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

– Policyjna interwencja przerwała nietrzeźwemu kierowcy wyprawę na cmentarz. Tym razem udało się zapobiec niebezpieczeństwu. Przed nami wyjątkowy, świąteczny czas i związany z tym wzmożony ruch. Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie. Aby skutecznie przeciwdziałać niebezpieczeństwu, ważna jest społeczna reakcja. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, natychmiast powiadom policję, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować komuś życie – apeluje asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

red

Fot. KPP w Mławie