Bo jechali za szybko

-Policjanci z grupy Speed zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, który przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Obydwaj mężczyźni stracili prawo jazdy – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do zatrzymania pierwszego pirata drogowego doszło w Gumowie 14 kwietnia. – 30-letni mężczyzna pędził z prędkością 104 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego swoją skodą przekroczył prędkość o 54 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz wystawili mandat – relacjonuje podkom. Brzeziński. – Dwa dni później na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Pomorze w trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, jadąc 105 km/h. 36-letni kierowca otrzymał mandat i jednocześnie stracił prawo jazdy.

-Pamiętajmy, że przekraczanie dozwolonej prędkości na terenie obszaru zabudowanego gdzie występuje duże prawdopodobieństwo pojawienia się pieszych to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przypomina podkom. Ewa Brzezińska.