Bukmacherzy: Duda przed Trzaskowskim

Przed ciszą wyborczą nie było dnia bez publikacji w mediach sondaży. Szanse poszczególnych kandydatów w wyścigu do stanowiska prezydenta RP oceniają także bukmacherzy.

Prezentujemy jedną z takich analiz.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich w województwie mazowieckim Andrzej Duda otrzyma 41 % głosów i będzie mieć istotną przewagę nad Rafałem Trzaskowskim, który zyska 31% poparcia – prognozują analitycy BETFAN. W skali całego kraju dystans ten będzie podobny, gdyż urzędujący prezydent otrzyma 41,5% głosów, zaś kandydat Platformy Obywatelskiej 29,5% przy frekwencji wyborczej na poziomie 60,50%. W drugiej turze Andrzej Duda ostatecznie zwycięży nad Rafałem Trzaskowskim z wynikiem 51,5% do 48,5% mimo wzrostu frekwencji wyborczej do 64,5%.

Według analiz BETFAN, jednego z największych legalnych polskich bukmacherów, w Mazowieckiem w pierwszej turze wyborów prezydenckich Szymon Holowania zyska 11% głosów, Krzysztof Bosak 6,65%, Władysław Kosiniak-Kamysz 5,8%, zaś Robert Biedroń 3,6%. Pozostali kandydaci otrzymają w sumie 0,95% głosów przy frekwencji na poziomie 65%.

W wyniku ogólnokrajowym na Szymona Hołownię swój głos odda 10,5%, Krzysztof Bosak zakończy udział w wyborach z poparciem 7,5%, zaś Władysław Kosiniak-Kamysz uplasuje się tuż za nim z wynikiem 7%. Na Roberta Biedronia zagłosuje 3,5% biorących udział w wyborach. Pozostali kandydaci otrzymają w sumie 0,5 % poparcia. Andrzej Duda w pierwszej turze wyborów prezydenckich zdobędzie najwyższy wynik we wszystkich województwach z wyjątkiem Pomorskiego, gdzie Rafał Trzaskowski zyska niewielką przewagę i otrzyma 36,8% głosów.

Fot. Marek Szyperski/Andrzej Duda na niedawnym spotkaniu w Ciechanowie