By były bezpieczne na drogach i ulicach

W Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie odbyły się powiatowe eliminacje XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięło dziesięć drużyn, podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Najlepsze drużyny będą reprezentować powiat ciechanowski w eliminacjach rejonowych.

– Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach. W powiatowych eliminacjach brały udział: cztery drużyny w kategorii wiekowej „10-12 lat”: Szkoła Podstawowa w Gąsocinie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa w Opinogórze Górnej, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie; sześć drużyn w kategorii ,,powyżej 12 lat”: Szkoła Podstawowa w Kraszewie, Szkoła Podstawowa w Gąsocinie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa w Ojrzeniu, Szkoła Podstawowa w Sońsku, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. – Uczniowie mieli do rozwiązania dwa testy. Pierwszy test zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi 10 zagadnień polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

W I grupie wiekowej I miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie. Indywidualnie najwięcej punktów zdobył zawodnik tej szkoły – Jakub Święch. W II grupie zwyciężyła drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechanowie, a indywidualnie najlepszy wynik uzyskał uczeń tej szkoły: Patryk Kępczyk.

Zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju, a także upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. – Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywane na drogach. Zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie rejonowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu – komentuje pani rzecznik.

red

Fot. KPP w Ciechanowie