Chciał się napić alkoholu, więc go ukradł

Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego podejrzanego o kradzież alkoholu w jednym z marketów.

– Mężczyznę zauważył i ujął kierownik sklepu. Okazało się, że to nie jego pierwsza kradzież w tym miejscu. Łupem 40-latka padło 7 butelek markowego alkoholu o łącznej wartości prawie 1000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia – relacjonuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do zdarzenia doszło w ostatnią środę (25 października) w Sońsku. W minioną środę (25.10) ciechanowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież alkoholu w jednym z marketów na terenie gminy Sońsk. Sprawcę ujął kierownik placówki handlowej, który zauważył, że 40-latek próbuje wynieść towar ze sklepu.

– Okazało się, że to nie jego pierwsza kradzież mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W ciągu kilku dni jego łupem padło w sumie 7 butelek markowego alkoholu. Straty wyceniono na prawie 1000 złotych. Wszystkie kradzieże zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu – informuje pani rzecznik. – Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W momencie zatrzymania miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Tłumaczył się, że chciał się napić i dlatego ukradł alkohol. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

red


asp. Magda Zarembska