Gdy policjanci szukali, do drzwi pukali narkotykowi klienci

Policja w Mławie zabezpieczyła duże ilości amfetaminy, marihuany i innych środków odurzających oraz aresztowała 52-letniego mławianina, podejrzanego o handel narkotykami.

– Na podstawie własnych ustaleń, mławscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad 150 porcji handlowych amfetaminy, marihuany i innych narkotyków. 52-letni diler trzymał towar w swoim mieszkaniu. W momencie wejścia policjantów, próbował pozbyć się narkotyków, wyrzucając je przez balkon. Nie uchroniło go to przed odpowiedzialnością. Policjanci odnaleźli podzielone na porcje i przygotowane do sprzedaży narkotyki, część towaru przechowywana była w damskich i dziecięcych  saszetkach. Podczas trwającego przeszukania w mieszkaniu dilera, do jego drzwi pukali kolejni klienci. Wszyscy zostali przesłuchani przez policjantów – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

52-latkowi zarzucono posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel narkotykami. Mężczyzna uczynił sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu. Za przestępstwa te grozi mu do 15 lat więzienia.

– W piątek (27 października), na wniosek prokuratury, decyzją sądu, podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, trwa dalsze śledztwo. Czynności realizuje mławska policja pod nadzorem prokuratury – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie