Chciał wyłamać drzwi. Mogą się za nim zatrzasnąć nawet na pięć lat

24-letni ciechanowianin został zatrzymany w bezpośrednim pościgu, po tym gdy wyważył drzwi do klatki schodowej bloku przy ul. Świętochowskiego w Ciechanowie. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia za co grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

– Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed południem. Dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna uderza i kopie w drzwi do klatki schodowej bloku znajdującego się przy ul. Świętochowskiego w Ciechanowie. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, ustalili przebieg wydarzeń oraz rysopis mężczyzny. Po krótkim czasie poszukiwań zauważyli go na jednej z pobliskich ulic. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Był to 24-letni mieszkaniec Ciechanowa. W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

24-latek już usłyszał zarzuty. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

red