Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał

– Chrzest, to jakby otrzymanie w prezencie „działki budowlanej” z podłączonymi mediami – są nimi sakramenty, źródła łaski, potrzebne na drodze wiary i dojrzewania do świętości – powiedział biskup płocki Szymon Stułkowski podczas liturgii Wigilii Paschalnej w katedrze płockiej. – Tego wieczoru udzielił sakramentu chrztu św. ośmiu dorosłym osobom – czytamy na www.diecezjaplocka.pl.

Biskup płocki podziękował wiernym obecnym w bazylice katedralnej za to, że podczas liturgii długo trzymali w dłoniach zapalone świecie. – To symboliczne światło w mroku katedry przychodzi od Boga. W jednym z czytań prorok Baruch wzywał, aby „iść w światłości Pana” – czytamy w relacji. – Światło przychodzi od Boga, jest darem, mamy je w sobie. To światło Jezusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i zmartwychwstałego. W Nim żyjemy i dajemy się prowadzić Jego duchowi. Na tym polega nasza wiara – podkreślił biskup Szymon.

Procesja rezurekcyjna w Niedzborzu

W niedzielny poranek w kościołach diecezji płockiej wierny wzięli liczny udział w procesjach rezurekcyjnych i Mszach św.

Procesja rezurekcyjna w Sońsku

red

Fot. FB: Parafia pw. św. Gotarda w Pałukach, pw. św. Mikołaja w Niedzborzu, pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *