“Ciechanem” z Ciechanowa do Warszawy

Jak informują Koleje Mazowieckie – od 10 grudnia wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy. Ma obowiązywać do 9 marca przyszłego roku. A z Ciechanowa do Warszawy pojedziemy pociągiem przyspieszonym “Ciechan”. Nazwę wybrali internauci.

– Główne zmiany związane są z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury, PKP PLK S.A. Mimo trwającego remontu częstotliwość połączeń po linii średnicowej ulegnie poprawie. Pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować z częstotliwością ok. 12 minut w obu kierunkach. Czas między połączeniami zostanie skrócony o blisko 3 minuty.  Część pociągów w dalszym ciągu będzie kierowana na linię dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą zaczynać lub kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego — na stacji Warszawa Wschodnia – informują Koleje Mazowieckie. – Spóła KM ma także dobre informacje dla podróżnych linii: R6 i R3. Od nowej edycji rozkładu jazdy do połączeń oferowanych przez samorządowego przewoźnika dołączają nowe przyspieszone pociągi – „Kurpiak”, a także „Mazoviak”. Przypomnijmy, że ich nazwy zostały wybrane w ramach konkursu organizowanego na profilu Spółki. Internauci również zadecydowali o nazwach innych przyspieszonych połączeń, które wyruszyły na szlak w tym roku.  W ich gronie znalazł się: „Ciechan”, „Czyżyk”, „Działdowiak”, „Łukowiak”, „Siedlecki” oraz „Radomianka”.

Pociąg przyspieszony “Ciechan” wyrusza z Ciechanowa o 8.14. Planowy przyjazd do Warszawy Zachodniej 9.35. W sumie do Warszawy w nowym rozkładzie będzie można dojechać 17 pociągami Kolei Mazowieckich.

red

Fot. Koleje Mazowieckie