Ciechanów. Mecz charytatywny samorządowców z raperami

27 lipca na miejskim stadionie w Ciechanowie odbędzie się mecz charytatywny. W piłkarskich zmaganiach zmierzą się: drużyna prezydenta Ciechanowa i drużyna Quebonafide. Zawodnicy zagrają by ratować życie i zdrowie dziecka. Dochód z biletów i licytacji przeznaczony zostanie na leczenie chorego Oliwiera Pszczółkowskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. – Rodzice Oliwierka Pszczółkowskiego mają czas tylko do końca lipca, by zebrać środki na skomplikowaną operację w Bostonie. To jedyny szpital, który chce podjąć się leczenia chłopca chorującego na PVS – zwężenie żył płucnych – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Cały dochód ze sprzedaży biletów na charytatywny mecz w Ciechanowie zostanie przekazany na operację dziecka.
Bilet na mecz to koszt 20 zł i będzie sprzedawany przy wejściu na stadion. W trakcie przerwy odbędzie się licytacja cennych przedmiotów przekazanych przez miasto, raperów i innych darczyńców. Osoby prywatne i przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem akcji mogą kontaktować się w tej sprawie z Urzędem Miasta Ciechanów (tel. 23 671 93 02, 23 671 93 04).

– Graczy na boisko stadionu wprowadzą młodzi piłkarze trenujący w ciechanowskich klubach sportowych: MKS, APN Olimp. Do organizacji przyłączą się też dziewczyny – tancerki i akrobatki z działających w mieście klubów tanecznych – informuje Paulina Rybczyńska. – Zbiórka na leczenie Oliwiera Pszczółkowskiego jest zarejestrowana i prowadzona przez Fundację Siepomaga. Osoby, które już teraz chcą pomóc rodzicom dziecka mogą wpłacać środki poprzez stronę internetową https://www.siepomaga.pl/oliwier.

red
Fot. UM Ciechanów