Ciechanów. Obchody Święta Policji

Z okazji Święta Policji 75 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie awansowało na wyższe stopnie. Świąteczne uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 przed Krzyżem Katyńskim przy ciechanowskiej Farze.

– Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu z dniem 24 lipca 2022 roku mianował na wyższe stopnie służbowe 68 funkcjonariuszy natomiast Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie mianował na wyższe stopnie służbowe 7 funkcjonariuszy- informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy KPP w Ciechanowie. – W korpusie oficerów młodszych Policji awansowało 2 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów Policji awansowało 34 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów Policji 32 funkcjonariuszy oraz 7 funkcjonariuszy w korpusie szeregowych Policji.

Ciechanowskie obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 11.30 złożeniem kwiatów pod Krzyżem Katyńskim – w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej, mieszkańcom Ziemi Ciechanowskiej, oficerom Wojska Polskiego i policji, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowiecki NKWD. O godz. 12. w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny parafii Św. Tekli w Ciechanowie odbędzie się Msza święta w intencji policjantów. – Kolejnym punktem będzie uroczysty apel na placu Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, funkcjonariusze otrzymają awanse na wyższe stopnie służbowe, będzie to okazja do wyróżnienia i nagrodzenia policjantów i pracowników – informuje kom. Jolanta Bym.

red
fot. Archiwum