Ciechanów. Rozbite auto, ścięta latarnia

Prawdopodobnie wpadnięcie w poślizg było przyczyną dzisiejszego (sobota, 29 stycznia) porannego zdarzenia na ciechanowskiej pętli miejskiej (Kargoszyn), gdzie samochód uderzył w latarnię.

– Na miejscu działały dwa nasze zastępy, policja i zespół ratownictwa medycznego – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie kpt. Damian Kołpaczyński. – Jedna osoba brała udział w zdarzeniu, uskarżała się na niewielkie dolegliwość bólowe. Po zbadaniu przez ZRM pozostała na miejscu. Do uszkodzonej latarni zostało zadysponowane Pogotowie Energetyczne.

Jak poinformowała nas później kom. Jolanta Bym, oficer prasowy KPP w Ciechanowie: Policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym renault clio na śliskiej nawierzchni nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w latarnię.

Podobne zdarzenie miało miejsce również rano na drodze krajowej nr 50 w Skarżynku. – Policjanci ustalili, że kierujący samochodem toyota podczas manewru wyprzedzania, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu – informuje kom. Bym.

red

Fot. KP PSP Ciechanów