Ciechanów. „Wielki Brat” widzi coraz więcej

Nie dłub w nosie, nie pluj na chodnik, nie śmieć, a przede wszystkim nie łam prawa – „Wielki Brat” w Ciechanowie coraz większy.

Pięć kamer w nowych miejscach i osiem wymienionych na nowocześniejsze – zakończył się kolejny etap modernizacji i rozbudowy systemu monitoringu w Ciechanowie. – Celem podjętych działań jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców oraz zapobieganie aktom wandalizmu – wyjaśnia Paulina Rybczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów.

– Miasto zainstalowało 11 nowych kamer obrotowych i 21 stało pozycyjnych. Nowe punkty kamerowe utworzono przy skrzyżowaniu ul. Świętochowskiego i ul. Wyzwolenia, na placu Piłsudskiego, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Nadfosnej oraz przy ul. Przytorowej (kładka nad torami) – informuje Paulina Rybczyńska. – Modernizację przeszły punkty kamerowe przy ul. Warszawskiej (przy skwerze Św. Piotra), gdzie zamontowano trzy nowe kamery, na placu Jana Pawła II (cztery nowe kamery) i przy Hali Pułtuskiej (jedna nowa kamera szybkoobrotowa). Ponadto przy skrzyżowaniach ul. Pułtuskiej i ul. Zagumiennej oraz ul. Mikołajczyka i ul. Witosa zamontowano po trzy nowe kamery stałopozycyjne. Dwie kamery stałopozycyjne pojawiły się przy ul. Grodzkiej, a na placu Kościuszki i przy ul. Ściegiennego po trzy stałopozycyjne i jedna obrotowa.

Kolejny etap modernizacji i rozbudowy miejskiego monitoringu Ratusz zapowiada na ten rok.

red

Fot. UM Ciechanów