CIECHANOWSCY KRYMINALNI PO RAZ KOLEJNY ZABEZPIECZYLI NIELEGALNY TYTOŃ

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zabezpieczyli blisko 31 kg krajanki tytoniowej oraz 500 sztuk papierosów bez skarbowych znaków akcyzy. To już kolejna w tym miesiącu kontrabanda ujawniona na terenie powiatu ciechanowskiego.

Do zdarzenia doszło 18 czerwca. Nielegalny towar posiadał  47-letni mieszkaniec Ciechanowa. Policjanci wykonując czynności służbowe podczas przeszukania mieszkania w jednym z bloków na terenie Ciechanowa ujawnili worki oraz kartony z krajanką tytoniową i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 65 Kodeksu karno skarbowego. Postępowanie prowadzi KPP w Ciechanowie.

W wyniku pracy operacyjnej ciechanowskich funkcjonariuszy na polski rynek nie trafi blisko 31 kg nielegalnego tytoniu oraz 500 sztuk papierosów bez skarbowych znaków akcyzy. Gdyby tytoń i papierosy zostały wprowadzone na rynek, straty skarbu państwa wyniosłyby około 33 tys. złotych. Za to przestępstwo skarbowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż.szt. Aneta Janowska