Ciechanowscy piłkarze rozpoczynają walkę o czwartoligowe życie

Wyjazdowym spotkaniem z Victorią Sulejówek piłkarze ciechanowskiego MKS-u rozpoczną walkę o „być albo nie być” w czwartej lidze seniorów.

 Po rundzie jesiennej nasi zawodnicy z zaledwie dziesięcioma punktami na koncie zajmują dopiero czternaste miejsce w ligowej stawce (na szesnaście drużyn) i widmo spadku do okręgówki coraz bardziej zagląda im w oczy. A o zachowanie miejsca na czwartoligowym froncie wcale nie będzie łatwo. Wszystko za sprawą dość skomplikowanych zasad awansów i spadków. Po ich przeanalizowaniu wynika, że według najbardziej pesymistycznego scenariusza piłkarzom znad Łydyni utrzymanie może dać dopiero ósma pozycja w tabeli, do której obecnie tracą aż czternaście punktów. Z kolei wariant optymistyczny zakłada, że ligowy byt pozwoli zachować dwunasta lokata, od której dzieli Ciechanowian siedem oczek.

Mimo nieciekawej sytuacji kibice MKS-u mogą być jednak umiarkowanymi optymistami i to co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze działacze klubu nie przespali okna transferowego i postarali się o solidne (przynajmniej na papierze) wzmocnienie zespołu. Do drużyny prowadzonej od października przez nowego-starego trenera – Zbigniewa Muzińskiego – doszło aż sześciu zawodników z … Ukrainy (zimą łącznie przetestowano dziesięciu piłkarzy z kraju naszych wschodnich sąsiadów). Co ważne wśród nich znalazło się czterech obrońców, a to właśnie gra defensywna była jesienią jedną z największych bolączek Ciechanowian. Dość powiedzieć, że z 37 bramkami straconymi mogą się „pochwalić” mianem drugiej najgorszej obrony w całej lidze. Włodarze klubu nie zapomnieli także, że aby utrzymać się na czwartoligowym szczeblu nie wystarczy grać „na zero” z tyłu, ale trzeba także strzelać gole. W tym celu ściągnięto ze Skry Drobin bramkostrzelnego Jakuba Witkowskiego. Po stronie ubytków należy natomiast odnotować odejście najlepszego obrońcy i kapitana drużyny – Tomasza Piaseckiego.

Drugi pozytyw to z kolei wyniki zimowych sparingów. Łącznie piłkarze MKS-u rozegrali ich jedenaście, z czego aż ośmiokrotnie schodzili z boiska, jako zwycięzcy. Na zakończenie przygotowań rozbili Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna 14:0!

Wiosenna premiera zmagań naszych piłkarzy odbędzie się już w sobotę na stadionie w Sulejówku, gdzie Ciechanowian podejmie zajmująca dwunasta pozycję w tabeli Victoria (początek meczu o godzinie 18:00). Jesienią starcie tych zespołów zakończyło się zwycięstwem MKS-u 3:0. Z kolei kibice będą mogli zobaczyć swoich zawodników w akcji za tydzień, kiedy na stadion przy ulicy 3-go Maja zawita ekipa lidera rozgrywek – Hutnika Warszawa.

żer

wykorzystano informacje z www.mksonline.boo.pl