Ciechanowska parafia pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie ufundowała studnię w Afryce

– Parafia pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie w diecezji płockiej zebrała 5,5 tys. dolarów na budowę studni w misji Mpunde w Zambii. W misji tej od wielu lat pracuje ks. Adam Pergół, pochodzący z diecezji płockiej. Studnia gwarantuje dostęp do świeżej wody, która w Afryce jest prawdziwym darem – podała Diecezja Płocka.

Zbiórka funduszy trwała dwa lata. Pieniądze zbierano m.in. do puszki w kościele, na tacę, z ofiar za śluby. – Pozdrawiam Was bardzo serdecznie z Zambii z misji w Mpunde. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za wspólne świętowanie Niedzieli Misyjnej w Waszej Parafii. Pamiętam o Was w modlitwie prosząc Miłosiernego Ojca o opiekę nad Wami w tym trudnym czasie pandemii. W Zambii mamy teraz porę deszczową. To najbardziej pracowity czas dla moich parafian. Wszyscy uprawiają kukurydzę. Od ilości opadów zależy czy moi ludzie będą mieli wystarczająco pożywienia aż do kolejnej pory deszczowej. Jak na razie jesteśmy zadowoleni z opadów. Deszcze padają regularnie i obficie nawadniają pola. Oby tak dalej aż do zbiorów” – napisał ks. Adam Pergół.

– W tych dniach ciechanowska parafia pw. św. Piotra Apostoła rozpoczyna zbiórkę na kolejną studnię, która zbudowana zostanie przy kolejnej kaplicy misji Mpunde: – Parafia ma charakter misyjny, ponieważ Kościół jest misyjny. Woda dla mieszkańców Afryki, w tym dla dzieci, to wielki dar – podkreślił ks. kan. Sławomir Filipski, proboszcz parafii – czytamy na stronie Diecezji Płockiej.

Więcej na: https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/parafia-pw-sw-piotra-apostola-w-ciechanowie-ufundowala-studnie-w-misji-w-zambii

Fot. Diecezja Płocka