Ciepło Systemowe kontra niska emisja

Pod takim hasłem dzieci wykonały prace plastyczne w konkursie ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o.

IMG_8001

Wydawać by się mogło, że był to temat dosyć trudny dla małych dzieci, jednakże poradziły sobie z nim doskonale. Wiedzę o cieple systemowym i niskiej emisji zdobywały na „Lekcji ciepła” – akcji edukacyjnej prowadzonej w szkołach podstawowych i przedszkolach przez pracowników PEC. „Lekcję ciepła” oraz konkurs plastyczny pn. „Ciepło Systemowe kontra niska emisja”  objął honorowym patronatem Pan Krzysztof Kacprzak – Zastępca Prezydenta Miasta Ciechanów.

W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych z miasta Ciechanów. W I etapie konkursu prace oceniały komisje szkolne. Do Spółki wpłynęło 75 prac, które oceniła powołana przez organizatora komisja w składzie:

Przewodniczący: Krzysztof Kacprzak – Zastępca Prezydenta Miasta Ciechanów. Członkowie: Adam Krzemiński – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Ciechanowie, Małgorzata Niestępska – Prezes Zarządu PEC Ciechanów Sp. z o.o., Krzysztof Łyziński – Zastępca Prezesa Zarządu PEC Ciechanów Sp. z o.o., Urszula Michalska – Plastyk, Ewa Sadkowska – Specjalista ds. organizacyjnych PEC.

Komisja wyłoniła laureatów przyznając nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

w kategorii 5 lat:

I nagroda – Łucja Kołodziej, S.P. Nr 7,

II nagroda – Michał Kowalski, S.P. Nr 3,

III nagroda –   Mariusz Karłowicz, S.P. Nr 4;

w kategorii 6 lat:

I nagroda – Elżbieta Smolińska, S.P. Nr 6,

II nagroda – Mateusz Wilczopolski, S.P. Nr 4,

III nagroda –   Maja Lasocka, S.P. Nr 4;

w kategorii 7 lat:

I nagroda – Natalia Olszak, S.P. Nr 3,

II nagroda – Zuzanna Mazurkiewicz, S.P. Nr 3,

III nagroda –   Magda Przybylska, S.P. Nr 3

Ponadto przyznano 6 wyróżnień, w tym 2 poza zasadami konkursu, dla:

Mai Mańkowskiej, S.P. Nr 7, Laury Celmer, S.P. Nr 7, Marii Antoniou, S.P. Nr 7, Krzysztofa Żbikowskiego, S.P. Nr 4, Filipa Zielińskiego, S.P. Nr 4 oraz Antoniego Romanowskiego S.P. Nr 3

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 10 grudnia w siedzibie Spółki. Dzieci miały okazję odwiedzenia centralnej ciepłowni i zobaczenia procesu wytwarzania ciepła, jak również rozładunku węgla, który w tym dniu miał miejsce.

Uroczystość ta była również okazją do podsumowania akcji edukacyjnej pn. „Lekcja ciepła”, którą objęto około tysiąca dzieci w wieku 5 – 7 lat ze szkół podstawowych i przedszkoli – publicznych placówek oświatowych. Pracownicy PEC odwiedzając szkoły i przedszkola edukowali dzieci w zakresie racjonalnego korzystania z ciepła systemowego i dbania o środowisko naturalne. Do tego celu wykorzystywali książeczki o „Czerwonym Kapturku w mieście”. Każde dziecko dostawało książeczkę na pamiątkę. Akcja zdobyła uznanie wśród nauczycieli i rodziców.

Dziękujemy opiekunom i dzieciom za udział w naszych lekcjach i konkursie plastycznym. Wybrane prace posłużą do wydania kalendarza firmowego na rok 2017.

 

ES

 

IMG_8001

przy rozładunku węglaIMG_7996

przed ciepłownią

IMG_7901

grupowe przed wystawą prac

IMG_7891

dzieci, które otrzymały wyróżnienia

IMG_7877wręczanie nagród laureatom