Czy w Ciechanowie powstaną Kluby Rodziców?

Czy w Ciechanowie powstanie Klub Mam? A może Klub Mam i Ojców? Z taką inicjatywą wyszła ciechanowska „Akcja Kobieta”. – To inicjatywa niezwykle potrzebna – mówi pomysłodawczyni „AK” Joanna Potocka-Rak, I zastępca prezydenta Ciechanowa.

– Kurs pierwszej pomocy, targ zdrowej żywności, wymiana ubrań,wypożyczalnia zabawek, a czasem po prostu rozmowa z innymi osobami, które wiedzą jakim wyzwaniem jest wychowywanie malucha – napisał na fejsbukowym profilu „Akcji Kobieta” Marzena Lentowszczyk. – Czy Wam też brakuje w Ciechanowie Klubu Mam? (…) Kluby Mam, a raczej Rodziców (aby nie dyskryminować ojców) to miejsca, w których można spotkać się z innymi rodzicami, poradzić się, spędzić wspólnie czas. Dla niektórych rodziców to w końcu okazja żeby wyjść z dzieckiem dalej niż do sklepu…. to co tworzymy Kluby Mam i Ojców?

– Z inicjatywą powstania w Ciechanowie Klubu Mam wystąpiła młoda, angażująca się w życie społeczne mama – pani Marzena Lentowszczyk. Inicjatywa niezwykle potrzebna , a sam pomysł spotkał się już z dużym zainteresowaniem rodziców. Rodzice również potrzebują miejsca spotkań, wymiany doświadczeń, rozmowy , ale też chwili oderwania od niełatwej rodzicielskiej codzienności. Bo przecież macierzyństwo to nie tylko przysłowiowe „pieluchy” , to szereg wyzwań, które stają na naszej drodze, przede wszystkim drodze ludzi młodych, wyzwań, które jest łatwiej pokonać i przetrwać opierając się na sprawdzonych metodach i doświadczeniach innych – komentuje dla ciechtivi.pl Joanna Potocka-Rak.

fot. pixabay.com