Do trzech razy sztuka

W ciągu kilku dni trzy razy ukradł perfumy z tej samej drogerii. I jak to mówią – do trzech razy sztuka. Wpadł i teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

– W sobotę, 2 kwietnia uwagę pracowników drogerii zwrócił mężczyzna, który zachowywał się w sposób podejrzany. Zatrzymał się przy stoisku z perfumami wziął perfumy z półki, schował do kieszeni kurtki i kierował się w stronę wyjścia pomijając kasy. Kiedy chciał już wyjść ze sklepu, drogę zagrodził mu pracownik ochrony. Wówczas 41-latek oddał skradzione perfumy – relacjonuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

W sklepie pojawili się policjanci, którzy ustalili, że to nie jedyna kradzież na koncie zatrzymanego. W ciągu kilku dni dokonał trzech kradzieży na łączną kwotę ponad 600 zł. Działał w identyczny sposób, tylko wówczas udało mu się opuścić sklep. Zarejestrował go jednak sklepowy monitoring.

– 41-latek usłyszał zarzut kradzieży. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Jolanta Bym.
red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne