Dwaj sześcioletni chłopcy ranni w wypadku drogowym

Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj (czwartek, 16 czerwca) w okolicy Michalinowa, powiat mławski, na “starym” odcinku drogi krajowej nr 7.

Przyczyny wypadku badają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Służby ratunkowe zostały zaalarmowane tuż przed godz. 16. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierująca saabem 60-letnia mieszkanka Ciechanowa, jadąc w kierunku Gdańska, na wysokości stacji paliw, wykonując manewr skrętu w lewo, doprowadziła do zderzenia z wyprzedzającym ją fordem kuga – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska z mławskiej KPP. – W wyniku zderzenia ford zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie do rowu i uderzył w drzewo. Fordem kierował 71-letni mławianin. Podróżowało z nim dwóch sześcioletnich chłopców. Dzieci zostały przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Ranna kierująca saabem trafiła do szpitala w Mławie. Kierowcy byli trzeźwi. Mławska Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze. – Trwa długi, czerwcowy weekend, pamiętajmy że nie jesteśmy na drodze sami. Pośpiech, chwila nieuwagi, brak koncentracji może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Pochopny manewr bez upewnienia się o bezpieczeństwie może zakończyć się wypadkiem. Warto o tym pamiętać. Wyobraźnia i rozsądek na drodze to podstawa – apeluje asp. sztab. Anna Pawłowska.

red
Fot. KPP Mława