Dwie osoby ranne w katastrofie lotniczej w Chrcynnie – w szpitalu w Ciechanowie

25-letni mężczyzna i 9-letni chłopiec zostali przewiezieni do Specjalistycznego Szpitala Zespolonego w Ciechanowie. To jedni z rannych we wczorajszej (poniedziałek, 17 lipca) katastrofie lotniczej w Chrcynnie.

Wczoraj wieczorem na lotnisku w Chrcynnie koło Nasielska, powiat nowodworski, awionetka uderzyła w hangar. Zginęły dwie z trzech osób lecących samolotem i trzy spośród znajdujących się w hangarze. Osiem osób rannych zostało przewiezionych do szpitali, w tym do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

W akcji ratowniczej brało udział 16 strażackich zastępów, ratownicy medyczni, cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śledztwo prowadzą Prokuratura Rejonowa w Pułtusku oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

– W dniu wczorajszym o godzinie 19.44  nasz Zespół Ratownictwa Medycznego W03134, stacjonujący w Gołyminie, został zadysponowany do zdarzenia masowego w aeroklubie w Chrycynnie. Zespół, w skład którego wchodził ratownik medyczny, który niedawno odbył szkolenie z zakresu udzielania świadczeń ratowniczych w zdarzeniach masowych, przybył na miejsce o godzinie 20.11 – poinformowała nas rzecznik Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego Agnieszka Woźniak. – Ratownicy udzielali pomocy osobom poszkodowanym. Do ciechanowskiego szpitala przywieźli 25-letniego mężczyznę. Poszkodowany był przytomny. Stabilny oddechowo i krążeniowo. Pacjent w naszym szpitalu został zaopatrzony operacyjnie. Obecnie w stanie dobrym hospitalizowany jest w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. W godzinach późno wieczornych, z innego szpitala, został dowieziony do nas 9 letni chłopiec – uczestnik zdarzenia. Dziecko w stabilnym stanie przebywa na obserwacji w Oddziale Chirurgii Dziecięcej. Obaj poszkodowani w chwili zdarzenia przebywali w hangarze.

red

Fot. FB/Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie