Dwóch nietrzeźwych na motorowerze, w tym kierowca z sądowym zakazem

Ciechanowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz wbrew sądowemu zakazowi. – Ponadto zatrzymany mężczyzna przewoził pasażera, który także był nietrzeźwy. Informację o nietrzeźwym kierowcy otrzymaliśmy od mieszkanki powiatu ciechanowskiego – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

W środę (3 sierpnia) tuż po godzinie 17 na ulicy Płońskiej w Ciechanowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego wraz z pasażerem motorowerem. – Jednośladem kierował 36-letni mieszkaniec Ciechanowa. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo 36-latek kierował wbrew wydanemu przez sąd zakazowi  prowadzenia pojazdów. Ponadto okazało się, że pasażer jadący motorowerem także był pod wpływem alkoholu – w jego przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu mężczyźnie dalszą jazdę motorowerem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym. – Informację o motorowerzyście, który porusza się ul. Płońską i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy otrzymaliśmy od mieszkanki pow. ciechanowskiego. Dzięki jej reakcji z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca, który stwarzał ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

36-letni mieszkaniec Ciechanowa poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Ponadto mężczyzna odpowie za przewożenie motorowerem nietrzeźwego pasażera, co stanowi wykroczenie drogowe.  

– Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych – informuje nadkom. Jolanta Bym.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!! – mówi nadkom. Jolanta Bym.

red