Gdy spał, dostał cios w głowę kijem bejsbolowym

Do pięciu lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego, który w miniony wtorek (9 kwietnia) w środku nocy wszedł do domu swojego rówieśnika i uderzył go kijem bejsbolowym w głowę.

– Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Decyzją prokuratora sprawca zdarzenia został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.

Zajście miało miejsce około godz. 1.50. Z relacji 28-letniego zgłaszającego wynikało, że gdy spał, ktoś wtargnął do jego domu i uderzył go kijem bejsbolowym w głowę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. – Napastnik oddalił się jednak przed przybyciem funkcjonariuszy. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci przesłuchali świadków tego zdarzenia, wykonali oględziny miejsca. Tego samego dnia mundurowi zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który podejrzewany był o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje pani rzecznik.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutu uszkodzenia ciała. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoje zachowanie tłumaczył konfliktem z rówieśnikiem. W miniony czwartek (11 kwietnia) decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo 28-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

red