Gołoledź atakuje: kolizje na drogach, opóźnienia na kolei

Dwie kolizje drogowe odnotowali dzisiaj (czwartek, 23 listopada) rano ciechanowscy policjanci. Najbardziej prawdopodobna przyczyna – niedostosowanie prędkości do panujących warunków jazdy. Marznący deszcz powoduje gołoledź na drogach. Zła pogoda opóźnia pociągi na trasie Warszawa – Ciechanów – Gdynia.

– W Regiminie zderzyły się dwa samochody – poinformowała nas asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie. – W Rąbieżu (gm. Opinogóra Górna) ciężarowy man, kierowany przez 59-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, wjechał do rowu i wywrócił się. Jeden pas ruchu drogi wojewódzkiej nr 617 (odcinek Ciechanów – Przasnysz) – jest zablokowany.

W Łagunach, również gm. Opinogóra Górna, do rowu także wjechała ciężarówka, ale kierowcy udało się wyjechać i odwołał interwencję.

Złe warunki atmosferyczne powodują awarie sieci trakcyjnej na kolei. – Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa – Działdowo. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie. Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów na stronie http://www.portalpasazera.pl – podały rano Koleje Mazowieckie.

I tak na stacji Ciechanów np. pociąg Intercity “Małopolska” z Gdyni do Zakopanego – 141 minut opóźnienia; pociąg Kolei Mazowieckich z Działdowa do Warszawy Zachodniej – 151 minut; pociąg Intercity “Brda” z Bydgoszczy do Warszawy Zachodniej – 96 minut; pociąg Intercity “Kormoran” z Olsztyna do Katowic – 24 minuty.

A meteorolodzy ostrzegają: https://www.ciechtivi.pl/niklas-przyniesie-marznacy-deszcz-i-silny-wiatr/

red

Fot. KPP w Ciechanowie/Zdarzenie w Rąbieżu