Grudusk, Ojrzeń i Sońsk zdobyły granty na szkolenia internetowe dla mieszkańców

Gminy z powiatu ciechanowskiego: Grudusk, Ojrzeń i Sońsk znalazły się wśród 49 gmin mazowieckich, które otrzymają dofinansowanie na szkolenia dla mieszkańców w programie „Ja w internecie”.  

Gminy mogły ubiegać się o granty do 150 tys. zł. W programie nie był wymagany wkład własny, dofinansowanie wynosi bowiem 100 proc. Gmina Grudusk otrzyma 114 tys. 240 zł, Ojrzeń – 10 tys. 752 zł, a Sońsk – 78 tys. 400 zł.

Lista wszystkich gmin i wysokość grantów pod linkiem: https://jawinternecie.edu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Wyniki.pdf

Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.
Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

Więcej informacji: https://jawinternecie.edu.pl/mazowieckie/