Jechał 126 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym

Mławska drogówka zatrzymała w Alei Św. Wojciecha w Mławie kierującego fiatem, który rozpędził się do 126 km/h. 18-letni mławianin prawo jazdy w trzech kategoriach zdobył pięć miesięcy temu.

– Młody pirat drogowy został zatrzymany w niedzielę wieczorem. Jechał Aleją Św. Wojciecha w kierunku ul. Kościuszki. Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 76 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi. Interweniujący patrol zatrzymał 18-letniemu mławianinowi prawo jazdy w trzech kategoriach. Młody kierowca posiadał te uprawnienia  od 5 miesięcy – informuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Policja apeluje o ostrożność, rozsądek i wyobraźnię za kierownicą. Młody wiek kierowcy nie jest usprawiedliwieniem. Wsiadając za kierownicę należy mieć świadomość odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

– Przed nami wyjątkowe, świąteczne dni. Policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe, dotyczące m.in. prędkości, stanu trzeźwości kierujących oraz warunku przewozu pasażerów. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – apeluje asp. sztab. Anna Pawłowska.

red

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska