Jechali na “gapę”, zbili szybę w autobusie

Dwaj mieszkańcy Jaworzna (Śląskie) na “gościnnych występach” w Ciechanowie. Jechali autobusem bez biletów, a potem zbili w nim szybę. Za uszkodzenie mienia mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

-Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 13.20 w Ciechanowie na ul. Batalionów Chłopskich.  Dwóch młodych mężczyzn z Jaworzna, którzy jechali autobusem miejskim bez biletu, po tym jak zostali z niego wyproszeni wybili w nim szybę. – relacjonuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym. – Policjanci z Wydziału Prewencji po uzyskaniu informacji o całym zajściu natychmiast rozpoczęli poszukiwania za sprawcami przestępstwa. Ciechanowscy policjanci zauważyli mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez kierowcę autobusu przy jednym z bloków przy ul. Batalionów Chłopskich. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli uciekać. Policjanci szybko ich zatrzymali. Obydwaj byli nietrzeźwi. Po nocy spędzonej w areszcie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia.

Jak się okazało ci sami mężczyźni w sobotę rano zostali wyproszeni z pociągu relacji Gdynia-Kraków. Wtedy też podróżowali bez biletów, a dodatkowo pili w pociągu alkohol i byli agresywni.