Jechali za szybko i wpadli

Ciechanowscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.  Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. 

Dwóch piratów drogowych wpadło w sobotę. O 14. w Ojrzeniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali do kontroli kierowcę forda. 32-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 83 kilometry. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 133 km/h. W związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy – relacjonuje rzeczniczka Komendy kom. Jolanta Bym. – Tego samego dnia w Gołyminie policjanci zatrzymali  37-letniego kierowcę opla. Mężczyzna pędził ul. Michalaka 103 km/h.  Dziś o 8. rano w Pniewie-Czeruchach policjanci zatrzymali kierującego VW, który pędził przez miejscowość 119 km/h.

– Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy – informuje kom. Bym.