Jedna osoba ranna w wypadku w Leśniewie Dolnym

Ciechanowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek w miejscowości Leśniewo Dolne, na drodze wojewódzkiej nr 616 Ciechanów-Chorzele. – W zderzeniu dwóch pojazdów ranna została 32-letnia kierująca volkswagenem. Apelujemy o zwiększenie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do wypadku doszło ok. godz. 13. – Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że 55-letnia kierująca peugeotem, jadąc od strony Gruduska w kierunku Ciechanowa, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Pojazdem tym kierowała 32-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, a wraz z nią podróżowało 4-letnie dziecko. Kierująca volkswagenem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Obie kobiety były trzeźwe. Ciechanowscy policjanci wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – relacjonuje pani rzecznik.

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Nie ma znaczenia to, czy na drodze pojawiamy się jako pieszy, kierowca roweru, samochodu czy innego pojazdu. Znaczenie ma to, czy będąc uczestnikiem ruchu drogowego, stosujemy się do jego zasad i przestrzegamy przepisów. Jeden niewielki błąd, chwila nieuwagi lub rozkojarzenie może doprowadzić do bardzo groźnego, a nawet tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Apelujemy o zwiększenie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! – przypomina asp. Magda Zarembska.

Red

Fot. KPP w Ciechanowie