Kierowcy: zero alkoholu i noga z gazu

Trzech nietrzeźwych kierowców, dwóch drogowych piratów, cztery zdarzenia z udziałem pieszych, w których na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – policjanci z ciechanowskiej drogówki mieli pracowity weekend.

W sobotę 13 czerwca  po południu w Ciechanowie na ul. ks. Konrada zatrzymali 28-letniego nietrzeźwego kierowcę peugeota. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia wieczorem w Rąbieżu, gm. Grudusk zderzyły się dwa auta. -Jak się okazało, kierujący fiatem uno 33-letni mieszkaniec powiatu mławskiego znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i usiłował uniknąć odpowiedzialności odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Nietrzeźwego kierującego udało się zatrzymać – badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało blisko 3 promile – relacjonuje sierż. sztab. Aneta Janowska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

W niedzielę 14 czerwca w Glinojecku policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę chevroleta. 48-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

– Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przede wszystkim ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązką w wysokości 5 tys. zł oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 5 lat – przypomina sierż. sztab. Aneta Janowska.

A w piątek i sobotę (12 i 13 czerwca) policjanci ciechanowskiej drogówki ujawnili dwóch piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie miasta o ponad 50km/h. Na trzy miesiące stracili oni prawo jazdy.

– Podczas minionego weekendu doszło również do 4 zdarzeń z udziałem- niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Pamiętajmy, że osoba piesza nie jest chroniona przez pasy bezpieczeństwa, poduszkę powietrzną czy karoserię pojazdu a przejście dla pieszych to miejsce, gdzie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – apeluje sierż.szt. Aneta Janowska.