Kolejne oszustwo w Ciechanowie. Tym razem na “wypadek syna”

Policjanci cały czas apelują do seniorów o rozsądek i ostrożność w kontaktach z obcymi, a i tak wciąż dochodzi do tego typu przestępstw.

– Wczoraj 87-letnia mieszkanka Ciechanowa padła ofiarą oszustwa, w którym straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym razem sprawcy poinformowali seniorkę o wypadku drogowym, który spowodował jej syn. Pieniądze, które zdołali wyłudzić miały być kaucją za zwolnienie syna z aresztu – informuje oficer prasowy KPP Ciechanów podkom. Ewa Brzezińska.

Przestępcy posługują się różnymi legendami i metodami mającymi ich uwiarygodnić oraz ciągle te metody modyfikują. Cały proceder inicjowany jest rozmową telefoniczną sprawcy pełniącego rolę tzw. „telefonisty”. Oszuści często posługują się książkami telefonicznymi, z których wybierają osoby o imionach często występujących u osób starszych. Następnie dzwonią na wybrany numer telefonu.
– Nie przekazujcie Państwo swoich pieniędzy nikomu, bez dokładnego upewnienia się, że naprawdę chodzi o bliską osobę. Należy uważać także, by nie wpuszczać podejrzanych, dopiero co poznanych osób do mieszkań- szczególnie, gdy jesteśmy sami. Wszystkie budzące niepokój sytuacje należy zgłaszać policji na numer  112 – apeluje podkom. Brzezińska. – Bardzo ważne jest aby rodziny osób starszych przypominały im o zagrożeniach i często upominały przed wpuszczeniem do domu kogoś obcego.

red

Fot. pixabay.com