Kolejni kierowcy z wysokimi mandatami

Przekroczenie dozwolonej prędkości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym to powody ukarania wysokimi mandatami kierowców poruszających się po drogach powiatu ciechanowskiego.

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w Ciechanowie na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Broniewskiego. Kierowca samochodu marki Hyundai poruszając się ul. Słowackiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford, którego kierowca jechał ulicą Broniewskiego. W tym przypadku kierowca samochodu hyundai został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

Zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami w zakresie ruchu drogowego kierujący pojazdem mechanicznym, za niezachowanie należytej ostrożności na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym może zostać ukarany mandatem w wysokości: kwota mandatu przypisanego za naruszenie stanowiące znamię zagrożenia powiększona o 1000 zł.

Kolejne wysokie kary spotkały kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W sobotę dwóch kierowców znacznie przekroczyło prędkość , pierwszy o 31 km/h co skutkowało nałożeniem mandatu w wysokości 800 zł natomiast drugi kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 45 km/h.

Apelujemy o ostrożną jazdę i odpowiedzialność na drodze. Wybierając się w podróż w roli kierowcy nie należy zapominać, że odpowiadamy nie tylko za bezpieczeństwo swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

kom. Jolanta Bym/KPP Ciechanów