Kolejny “damski bokser” z zakazem zbliżania się do rodziny

Policyjny dozór dla 35-latka z powiatu ciechanowskiego, który znęcał się nad swoją żoną i dwójką dzieci – zdecydował prokurator. – Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

    Policjantów na interwencję wezwano w miniony poniedziałek. – Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. Mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe z członkami rodziny. Wyzywał słowami wulgarnymi swoją żonę i dwójkę dzieci. Kobietę krytykował, poniżał i popychał. Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek ciechanowskich policjantów prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną – informuje mł. asp. Magda Zarembska.

    – Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez policję. Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin – informuje pani rzecznik. – Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policję. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

    red