Koronawirus na odpuście. Proboszczowie z ujemnymi wynikami, jeden wierny zarażony

Przypomnijmy: w odpuście w parafii w Łopacinie (gm. Sońsk) brał udział redemptorysta z Braniewa, u którego później wykryto koronawirusa. Po przeprowadzonych do tej pory badaniach okazało się, że zarażony jest jeden z wiernych – 80-letni mężczyzna.

Przebywa on aktualnie w izolacji domowej. Stan jego zdrowia jest dobry. Jak podała natomiast diecezja płocka: proboszczowie trzech parafii: Łopacin, Gąsocin i Sońsk, którzy po odpuście poddali się kwarantannie – mają negatywne wyniki badań na obecność koronawirusa.

– Testy na obecność koronawirusa wykonano u wszystkich osób, które przebywały na kwarantannie po odpuście w Łopacinie. Na stronie internetowej Sanepidu w Ciechanowie wciąż znajduje się komunikat z dnia 5 czerwca, aby osoby, które miały kontakt z księdzem redemptorystą, zgłaszały się do stacji – czytamy na http://www.diecezjaplocka.pl – “Zarażony ksiądz redemptorysta nie wymaga hospitalizacji, znajduje się w izolacji domowej. Prawdopodobnie zaraził się podczas święceń kapłańskich, które pod koniec maja odbyły się w Tuchowie koło Tarnowa”.

Fot. pixabay.com