Koronawirus. W Ciechanowie bez zamykania szkół i przedszkoli

Na chwilę obecną w Ciechanowie nie stwierdzono przypadków koronawirusa, w związku z czym miasto apeluje o zachowanie spokoju i stosowanie zasad codziennej higieny. Nie ma w tym momencie planów odwoływania zajęć edukacyjnych czy kameralnych wydarzeń kulturalnych. Przeniesiony zostaje natomiast zlot food trucków planowany na 14 marca – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

Paulina Rybczyńska zapewnia, że “wszystkie instytucje miejskie, w tym placówki edukacyjne, stosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Na chwilę obecną nie jest planowane odwoływanie zajęć w szkołach i przedszkolach. Nie są także odwoływane małe, kameralne spotkania kulturalne i edukacyjne. Miasto nie planowało organizacji imprez masowych do końca kwietnia. Natomiast z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa przeniesiona zostanie planowana na 14 marca impreza „Food trucki i rodzinny weekend” gromadząca potencjalnie dużą ilość osób, w tym także przyjezdnych.

W miejscach publicznych (szkołach, przedszkolach, budynkach MOSiR, Urzędzie Miasta, budynkach spółek podległych miastu oraz w autobusach miejskich ZKM) pojawiły się instrukcje w formie plakatów, zgodne z zaleceniami służb sanitarnych. W Parku Nauki Torus, w Hali Targowej „Bloki”, obu budynkach Urzędu Miasta, w budynku Straży Miejskiej oraz w budynku na Powstańców Wielkopolskich od lutego zamontowane są urządzenia do dezynfekcji rąk. Autobusy są dezynfekowane zgodnie z wymogami przestrzegania higieny.

-Miasto na bieżąco monitoruje zarówno zalecenia służb sanitarnych, jak i sytuację w kraju – informuje Paulina Rybczyńska. – W przypadku wydania przez służby sanitarne dodatkowych zaleceń, bądź decyzji – niezwłocznie będą wdrażane środki do ich realizacji, a mieszkańcy miasta informowani o stosownych zaleceniach.

Z uwagi na wystąpienie koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny. W związku z wydanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zaleceniami prosimy o przestrzeganie ich ze szczególną uwagą w trakcie codziennych czynności.

KONTAKT DO POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W CIECHANOWIE ORAZ SZPITALA W CIECHANOWIE:

Kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie możliwy jest drogą telefoniczną pod numerami telefonów: +48 506 126 118 i +48 23 672 33 13 wew. 26 lub za pośrednictwem poczty internetowej na adres: ciechanow@psse.waw.pl.

W przypadku wystąpienia ostrych objawów ze strony układu oddechowego, wysokiej gorączki należy bezzwłocznie skontaktować się z Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie po numerem telefonu: +48 23 673 03 39.

Fot. UM Ciechanów