Lato, lato… Lato czeka

Termometry wskazują coraz wyższą temperaturę za oknami, wakacje tuż, tuż, więc ciechanowski Urząd Miasta przedstawił dzisiaj (czwartek, 10 czerwca) ofertę na tegoroczny letni sezon kąpielowy, który wystartuje 26 czerwca.

– Od pierwszego dnia wakacji (26 czerwca) pod opieką ratowników będzie można korzystać z miejskiego kąpieliska „Krubin” i odkrytego basenu przy ul. Kraszewskiego. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wypożyczać kajaki i rowery wodne na Krubinie oraz kajaki na rzecze Łydyni. Na terenie obiektów otwarte zostaną punkty gastronomiczne. W okresie wakacji WOPR zorganizuje zajęcia o bezpieczeństwie w wodzie, a MOSiR bezpłatne lekcje pływania dla 200 uczniów ciechanowskich szkół – zapowiada rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza Paulina Rybczyńska.

Teren kąpieliska na Krubinie, jak co roku, zostanie objęty dozorem ratowników WOPR od końca czerwca. Od 26 czerwca kąpielisko będzie funkcjonowało codziennie w godz. 11.00-19.00. Poza korzystaniem z akwenu, w soboty i niedziele możliwe będzie bezpłatne wypożyczenie kajaków i rowerów wodnych. Szeroka, piaszczysta plaża mieści też atrakcje dla dzieci i boisko do siatkówki. Na Krubinie można też pospacerować po wyremontowanych alejkach. Jak w latach ubiegłych, dostępne będą też stoły piknikowe, przy których zlokalizowana zostanie strefa gastronomii. Przy kąpielisku znajduje się stacja Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, którym nad wodę można dojechać z kilku punktów miasta.

Odkryty basen przy ul. Kraszewskiego będzie czynny codziennie, w godz. 11.00-19.00. Zabawy w wodzie po nadzorem ratowników WOPR urozmaici pływający tor przeszkód, który składa się m.in. z rampy o wymiarach 2 x 2 m, pływającej drabinki o długości 6 m, wieży do skakania z 6 metrową zjeżdżalnią, 6 metrowego „ronda” i elementu do wspinaczki. Dostępne będą też zjeżdżalnie, które w ubiegłym roku z powodu ograniczeń związanych z pandemią nie mogły służyć kąpiącym. Cena builetu normalnego, jak w ubiegłym roku, wyniesie 5,40 zł, a ulgowego 3,25 zł.

– Od 26 czerwca ruszy też kolejny sezon kajakowy na Łydyni. Bezpłatne spływy to projekt wybrany przez mieszkańców w ramach ogólnomiejskiego projektu obywatelskiego. Będą organizowane w każdy wakacyjny weekend. Ponad 4-km trasa rozpoczyna się w pobliżu ul. Rybnej i prowadzi do ul. Augustiańskiej. Czas spływu uzależniony jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania płynących. To minimum nieco ponad godzina. Do dyspozycji będzie 12 kajaków 2-osobowych. Aby wziąć udział w spływie, należy telefonicznie zgłosić się do WOPR (tel. 515 967 238). Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 – informuje Paulina Rybczyńska. -Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w okresie wakacji wesprze rodziców w przygotowaniu dzieci do bezpiecznego korzystania z kąpielisk i basenów oraz udziału w spływach kajakowych. Projekt „Bezpieczny rodzic i dziecko” zostanie zrealizowany w ramach otwartego konkursu ofert miasta w zakresie ochrony i promocji zdrowia. Spotkania z ratownikami będą odbywały się w 15 osobowych grupach.

W tym roku możliwe będzie też zapisanie dzieci na bezpłatną naukę pływania. Kursy dla uczniów II i III klas miejskich szkół podstawowych będą prowadzone na krytej pływalni MOSiR. Zajęcia w 15 osobowych grupach poprowadzą instruktorzy nauki pływania. W projekcie może wziąć udział łącznie 200 dzieci. Zapisów można dokonywać drogą elektroniczną na stronie internetowej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_ChSx4se4-oj4HH5aokMTFZemudhelA6lwYXnIYBaQC9OXQ/viewform?fbclid=IwAR1W1YDmA7WzIwiKF9KhtVOfoHTfO6MKUbcE_fEspvgv6il7qYRHO0M1EEI

red