Łukasz Kapczyński rządzi w Glinojecku

W mieście i gminie Glinojeck – wyborczy sukces ludowców. Urzędujący burmistrz Łukasz Kapczyński bezapelacyjnie pokonał w I turze Krzysztofa Bartczaka ( KW PiS) 71,95 do 28,05 proc. głosów. W 15-osobowej Radzie Miasta PSL będzie miało 8 radnych.

Z list KW PSL wybrano: Łukasza Stolarskiego, Piotra Banaszewskiego, Mieczysława Madejskiego, Dariusza Lewandowskiego, Grzegorza Sikorskiego, Kamila Boniewskiego, Małgorzatę Iwańską i Dariusza Gajewskiego. Nowi radni: Bożena Banasiak, Anna Hefczyc  i Andrzej Gontarski (w przeszłości związany z AWS i PO) reprezentują KWW Porozumienie 2018; Zenon Wojda i Anita Pniewska – KWW Razem z Ludźmi; Paweł Lazarski – KW PiS; a Stanisław Zubelewicz – KWW Stanisława Zubelewicza.

KOMENTARZ: Wyniki wyborów w Glinojecku potwierdzają, że Łukasz Kapczyński, który burmistrzem po raz pierwszy został w 2017 r. w wyniku przedterminowych wyborów, ma w mieście i gminie silną pozycję. Nic dziwnego – jest człowiekiem stroniącym od konfliktów, koncyliacyjnym, potrafiącym porozumieć się ponad podziałami politycznymi.

 

fot. FB/ profil Łukasza Kapczyńskiego