Mały arsenał w prywatnej ziemiance

Do 8 lat więzienia grozi 41-latkowi z gminy Wiśniewo, który zgromadził sobie na posesji mały arsenał. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

– Dzielnicowi podczas interwencji na jednej z prywatnych posesji w gminie Wiśniewo ujawnili przechowywaną przez 41-letniego mieszkańca amunicję i granat wojskowy oraz materiały łatwopalne. Przedmioty te ukryte były w przydomowej ziemiance – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Policjanci odnaleźli amunicję wojskową, granat, zapalnik oraz kilka lnianych woreczków z zawartością łatwopalnej, sypkiej substancji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przedmioty te mogą pochodzić z jednostki wojskowej, w której zatrzymany 41-latek odbywał zasadniczą służbę wojskową. Odnalezione materiały zabezpieczyli policyjni pirotechnicy z Komendy Stołecznej Policji.

Mieszkaniec gminy Wiśniewo został osadzony w policyjnym areszcie. Za nielegalne posiadanie amunicji i materiałów wybuchowych, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji pod nadzorem prokuratury.

Red

Fot. KPP w Mławie