Małżeństwo zatrzymało pijanego kierowcę. Miał ponad 3,5 promila

Bardzo możliwe, że zapobiegli tragedii – małżeństwo z gminy Ciechanów uniemożliwiło dalszą jazdę samochodem pijanemu 54-latkowi z tej samej gminy.

Policjanci chwalą wzorową, obywatelską postawę i odpowiedzialność małżeństwa. – W niedzielę wieczorem dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Rydzewo. Małżonkowie – mieszkańcy gminy Ciechanów zauważyli jak spod pobliskiego sklepu rusza opel, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Nie wahając się zmusili kierującego do zatrzymania i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Odważna 42-latka wyjęła kluczyki ze stacyjki i wraz z mężem oczekiwała na przyjazd drogówki. Badanie kierowcy 54- letniego mieszkańca gminy Ciechanów wykazało ponad 3,5 promila. Na szczęście jechał bez pasażerów – informuje Komenda Powiatowa Policji.

– Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu – postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji – przypominają funkcjonariusze.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. – Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! – apelują.