Małżeństwo zatrzymane po serii sklepowych kradzieży

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 65-letnią kobietę i jej o dwa lata młodszego męża, podejrzanych o  to, że w krótkich odstępach czasu okradli jeden z miejscowych supermarketów na prawie 900 zł. – Złodzieje wpadli we wtorek podczas zakupów, gdy po raz kolejny próbowali wynieść artykuły spożywcze. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty kradzieży dokonanej czynem ciągłym – relacjonuje mł. asp. Magda Zembrzuska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Małżeństwo wpadło gdy po raz kolejny próbowało dokonać kradzieży. Tym razem jednak zostali zauważeni przez pracownika ochrony, który wezwał na miejsce policjantów wydziału prewencji.  Para wykorzystywała nieuwagę ochrony i wynosiła alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe. Zgłaszający mężczyzna widząc małżeństwo w sklepie zorientował się, że to nie pierwsza kradzież mieszkańców Ciechanowa. Nagrania z monitoringu sklepu potwierdziły, że para od kilku tygodni dokonywała kradzieży. Straty wyliczono na blisko 900 zł. Mienie zostało częściowo odzyskane.

– Złodzieje zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty kradzieży dokonanej czynem ciągłym, za którą grozi do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Magda Zarembska.

Policjanci przypominają: Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. ( art. 278 §1 KK). Odpowiada jak za jeden czyn zabroniony wyczerpujący znamiona przestępstwa ten, kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeżeli łączna wartość mienia uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo (art. 12 §a2 KK).

Red